Ginekologo konsultacija

Pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją ginekologą rekomenduojama merginoms nuo 16-os metų, jei anksčiau nepasireiškia tam tikros problemos. Kad jaustumėtės drąsiau, paprašykite, kad Jus palydėtų artimas žmogus. Gydytojas pasirūpins, kad vizito metu jaustumėtės komfortiškai ir suteiks Jums visą reikiamą pagalbą.

Pas ginekologą kiekvienai moteriai rekomenduojama lankytis reguliariai – kartą per metus. Profilaktiniai apsilankymai padės užkirsti kelią nepageidaujamoms ligoms ir nemaloniems pojūčiams. Konsultacija pradedama nuo pokalbio, tuomet vyksta apžiūra ant ginekologinės kėdės. Apžiūrimos makšties sienelės bei gimdos kaklelis, patikrinami vidiniai lytiniai organai. Esant būtinybei, skiriami papildomi tyrimai: tepinėliai, ultragarsas ir kt.

Kada kreiptis į ginekologą?

 • Sutrikus mėnesinių ciklui
 • Esant skausmingoms mėnesinėms
 • Esant skausmingiems lytiniams santykiams
 • Jei skauda krūtis
 • Jaučiant skausmą, tempimo jausmą pilvo apačioje
 • Pastebėjus gausias išskyras iš genitalijų
 • Pasireiškus apsunkintam šlapinimuisi ar šlapimo nelaikymui
 • Jaučiant perštėjimą, niežulį genitalijų srityje
 • Jei nepavyksta pastoti

Ką reikia žinoti prieš apsilankymą?

 • Įsiminkite paskutinių menstruacijų datą
 • Pasitikrinkite Jūsų menstruacinio ciklo trukmę
 • Apžiūra ir tyrimai negali būti atliekami mėnesinių dienomis
 • Užsirašykite Jums rūpimus klausimus, kuriuos užduosite gydytojui

Akušerija

Kiekviena būsima mamytė svajoja, kad kūdikio laukimas praeitų ramiai ir sklandžiai, o vaikelis gimtų stiprus ir sveikas. Šiuo laikotarpiu reikalinga itin profesionali ir rūpestinga medicininė priežiūra. Nėštumo, gimdymo ir pogimdyviniu laikotarpiu vykstančius moters ir vaisiaus fiziologinius bei patologinius procesus tiria gydytojai akušeriai. Reguliarūs apsilankymai pas gyd. akušerį būtini, siekiant tinkamai pasirūpinti nėščiosios bei būsimo vaikelio sveikata, užkirsti kelią susirgimams, komplikacijoms. Mūsų klinikos akušeriai-ginekologai, vadovaudamiesi naujausiais medicinos tyrimais, atidžiai seka vaisiaus vystymąsi, prižiūri būsimos mamos sveikatą, skiria reikiamus tyrimus, atlieka ultragarso tyrimus, konsultuoja ir gydo būsimas mamas.

Echoskopija (ultragarsinis tyrimas) – tai, ko gero, laukiamiausias nėštukių tyrimas, kurio metu būsima mama ekrane pamato vaikelį, gali stebėti jo judesius, išgirsta jo širdies plakimą. Iš tiesų, šis tyrimas gydytojui atskleidžia kur kas daugiau labai svarbios informacijos. Kokybiškos įrangos pagalba, patyręs gydytojas tiria vaisiaus vystymąsi, nustato nėštumo dydį, numato gimdymo datą, matuoja sprando raukšlę dėl galimų chromosominių vaisiaus ligų, stebi vidaus organų vystymąsi. Ultragarso tyrimas yra itin informatyvus, visiškai neskausmingas ir nekenksmingas.

Nėščiųjų priežiūra

Fabijoniškių šeimos klinikoje patyrę ir rūpestingi gydytojai prižiūri būsimą mamą nuo pastojimo iki gimdymo, pagal nėščųjų priežiūros programą. Nėštumo laikotarpiu suteikiamos visų reikiamų specialistų konsultacijos, skiriami privalomieji ir, esant poreikiui, papildomi tyrimai.

 • Nustatomas nėštumas
 • Skiriami būtini ir papildomi tyrimai nėštumo metu
 • Sekamas vaisiaus vystymasis
 • Vertinama vaisiaus apsigimimų tikimybė
 • Diagnozuojamos ir gydomos nėščiųjų ligos
 • Teikiamos konsultacijos nėštumo ir gimdymo klausimais
 • Gimdyvės stebėjimas po gimdymo


Dažniausi ginekologiniai sutrikimai

GIMDOS MIOMA

– tai gerybinis lygiųjų gimdos raumenų navikas, atsirandantis iš gimdos sienelės raumeninių skaidulų, esant sutrikusiai lytinių hormonų pusiausvyrai. Dažniausiai miomos formuojasi 30–50 metų moterims, tačiau pasitaiko ir 25–30 metų.

Simptomai

Iki 50 % atvejų nepasireiškia jokių ligos požymių, tačiau simptomai priklauso nuo miomos lokalizacijos (t.y. augimo krypties). Gimdos miomos gali augti į išorę, būti gimdos sienelėje arba įaugti į gimdos gleivinę. Įaugusios į gimdos gleivinę, gali sukelti gausias mėnesines ir tapti mažakraujystės, persileidimo arba nevaisingumo priežastimi.

Gydymas

Miomos operuojamos tik tokiu atveju, kai sukelia sveikatos problemas ar nemalonius pojūčius. Operacijos baimintis nereikėtų, nes mioma pašalinama išsaugant gimdą.

ENDOMETRIOZĖ

– tai antra pagal sergamumą ginekologinė liga, kuria suserga vaisingo amžiaus moterys (dažniausiai 30-40 metų), kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veši už gimdos ertmės ribų. Endometriozę sukelia moteriškų lytinių hormonų sutrikimai.

Simptomai

Nereguliarios ir skausmingos mėnesinės, maudžiantis skausmas pilvo apačioje, ilgalaikiai tepimai rudomis išskyromis prieš ar po mėnesinių ir kt. Progresuodama liga gali sukelti nevaisingumą, taip pat, susiformuoti kiaušidžių cistos ir kt.

Gydymas

Skiriamas kompleksinis – medikamentinis ir operacinis gydymas, kuris priklauso nuo ligos sudėtingumo, simptomų, pacientės amžiaus.

VAGINALINĖ KANDIDOZĖ (PIENLIGĖ)

– tai viena dažniausių infekcijų – grybelinė moters lyties organų liga. Net dviems trečdaliams moterų ši liga pasitaiko bent kartą gyvenime, o apie pusei iš jų susirgimas kartojasi. Vaginaline kandidoze susergama, kai po ilgo antibiotikų vartojimo užslopinama natūrali makšties bakterinė flora. Taip pat, liga gali išsivystyti ir dėl estrogenų poveikio, arba esant susilpnėjusiam organizmo imunitetui.

Simptomai

Pagrindinis ligos simptomas yra išorinių lytinių organų niežulys, prasidedantis dažniausiai likus savaitei iki mėnesinių. Taip pat, pasireiškia deginimo pojūtis makštyje, skausmas šlapinantis, negausus kraujavimas iš makšties, išorinių lytinių organų paburkimas, tirštos, baltos išskyros iš makšties ir kt.

Gydymas

Teisingai gydantis, naudojant profilaktines priemones ir rūpinantis organizmo imunine sistema, susirgimo galima išvengti. Pienligė gydoma vaistais nuo grybelinės infekcijos. Tai gali būti geriamos tabletės, makšties ovulės ar kremas. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos formos.

KIAUŠIDĖS CISTA

– tai patologinis darinys kiaušidėje, kai natūralioje kiaušidės aplinkoje susikaupia sekretas. Dažniausiai kiaušidės cistos yra gerybinės ir atsiranda dėl kiaušidžių veiklos sutrikimo. Kiaušidžių cistos būna kelių rūšių: folikulinės cistos, geltonkūnio cistos, tekaliuteininės cistos, priekiaušidinės cistos, intraligamentinės cistos, dermoidinės cistos, endometriodinės cistos.

Simptomai

Nereguliarios ar skausmingos mėnesinės, skausmas pilvo apačioje, vidurių užkietėjimas, dažnas šalpinimasis, tuštinimasis ir kt.

Gydymas

Funkcinės cistos dažniausiai išnyksta savaime, o kiti gerybiniai kiaušidžių navikai turi būti operuojami, nes tikrosios kiaušidžių cistos gali supiktybėti.

MĖNESINIŲ CIKLO SUTRIKIMAI

– tai sutrikimai, kai mėnesinės tampa nereguliarios arba visai išnyksta. Mėnesinių ciklas vidutiniškai turėtų trukti 28 dienas (skaičiuojama nuo pirmos vienų mėnesinių dienos iki pirmos kitų mėnesinių dienos). Mėnesinių ciklo sutrikimus gali sukelti smegenų žievės, pogumburio, posmegeninės liaukos (hipofizės) ar kiaušidžių funkcijos sutrikimas. Kartais gali užtekti didelio nuovargio, streso, neracionalios mitybos ar intoksikacijos alkoholiu tam, kad sutriktų mėnesinių ciklas.

Simptomai

Sutrikimai pasireiškia mėnesinių išnykimu, trumpomis ir retomis mėnesinėmis, nereguliariomis, ilgomis, per daug gausiomis ar skausmingomis mėnesinėmis.

Gydymas

Jei mėnesinių nėra 7-10 dienų, reikėtų kreiptis į gydytoją. Gydytojas įvertins esamą situaciją ultragarsu ir paskirs reikiamą gydymą. Dažniausiai mėnesinių ciklas atstatomas hormonų terapija. Jeigu priežastys emocinio pobūdžio, gali prireikti psichologo pagalbos. Kartais taikomas kombinuotas gydymas.