KAIP PRIŽIŪRĖTI VEIDO ODĄ VASARĄ?

Kartu su oru vasaros metu keičiasi ir mūsų odos poreikiai bei priežiūra. Veido ir kūno oda susiduria su tokiais sunkumais, kaip saulės kaitra, nudegimai, sūrus jūros vanduo, prakaitas. Todėl šiuo linksmybių ir nuotykių laikotarpiu labai svarbu atsakingai rūpintis savo oda ir nepiktnaudžiauti malonumais.

Viena didžiausių klaidų, kurias darome – prakaituojančią veido odą tapatiname su drėgmės pertekliumi, dėl to pamirštame drėkinančius kremus.

Didžiausias pavojus odai vasarą – UV (ultravioletiniai) spinduliai. Jų žala itin didelė, negana to – ilgalaikė. Tai ne tik kenkia veido odai, bet ir didina rizika susirgi melanoma (odos vėžys). Todėl vasaros metu ypač svarbu naudoti apsauginius kremus (juk dabar net makiažo pagrindai gaminami su SPF apsauga, todėl netiesa, jog būtina vengti kosmetikos priemonių, norint išsaugoti gražią veido odą).

Būtina nepamiršti gerti daug vandens. Taip ne tik išvengsime dehidratacijos karštu oru, bet ir apsaugosime odą nuo sausėjimo bei skilinėjimo. Taip venkite vartoti daug ir riebaus maisto, vietoje to rinkites šviežius vaisius bei daržovės.

Į ka reikėtų atkreipti dėmesį prižiūrint veido odą vasarą?

  • Veido drėkinimas. Primygtinai siūloma odą drėkinti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Nepamirškite ir maitinamųjų kremų su kolagenu ir vitaminais.
  • Veido valymas ir tonizavimas. Vasaros metu oda jautresnė, todėl reikia jos nedirginti, rinktis valiklius su natūraliais aliejais bei vaistažolėmis. Jų sudėtyje neturėtų būti šarmų ir muilo.
  • Veido odos maitinimas. Išsausėjusią veido odą palepinkite naminėmis kaukėmis iš vaisių ar daržovių, kurios turi begales vitaminų bei mineralų.

Taip pat suprakaitavus veidui, geriau ją nuvalykite drėgna servetėle ir nuplaukite vėsiu vandeniu.

Atminkite, jog tinkama veido odos priežiūra svarbi ir reikalinga VISADA!